773 635 902 (8:00 - 15:00)
obchod@sedaci-pytle.cz
Přihlásit se
TVOŘÍME SVĚT SEDACÍCH VAKŮ JIŽ 15 LET!
O nás

Jsme zavedený internetový obchod specializující se na prodej sedacích vaků již od roku 2009. Mezi naše přednosti patří především velmi široký sortiment, rychlé dodání, přehledný výběr produktů a obrovské skladobé zásoby. Více o nás.


Doprava a platba

Dotovaná doprava - jedno poštovné za celou objednávku, nehledě na počet kusů.

Platba dobírkou, kartou nebo převodem.

mastercard visa

Většina zboží skladem: doba dodání 1-2 dny.

Doručení zboží kurýrem DPD a Českou poštou. Více informací o dopravě zde.

dpd Česká pošta

Navštívit nás můžete v Chotěbuzi u Českého Těšína. Více v kontaktních údajích.


Průvodce výběrem

Prozradíme vám na co si dát pozor, z jakých materiálu máte na výběr a jaké jsou jejich vlastnosti. Pomůžeme vám se správně zorientovat v rozměrech vaků, v nabízených typech, barvách a vzorech. Podívejte se rovněž na časté dotazy.


Vaky pro školy a knihovny

Častým odběratelem sedacích vaků jsou školy a knihovny.

Reklamní vaky

Nabízíme rovněž potisknutí vaku vaším logem. Více o sedacích vacích s potiskem zde.

Venkovní vaky

Nabídka venkovních (outdoorových) sedacích vaků.

Množstevní slevy

Při nákupu více než 5 kusů a minimální hodnotě objednávky 10 000 Kč.


Články


Jaký materiál zvolit


Jak vybrat sedací vak (dle použití)


Jak vybírat sedací vaky


Výrobky s pohankou & jóga


Vaky na Kraví hoře v Brně


Nová sekce videa Naleznete tam všechna videa z našeho webu. Většinou se týkají čistění nebo představení materiálu.


Kde lze naše sedací vaky vidět


Vybíráme sedací vak pro děti


Jak čistit sedací vaky


Jakou barvu sedacího vaku vybrat


Sedací vaky jako bytové doplňky


O moderním nábytku


Jakou barvu sedacího vaku vybrat?

Jedním z hlavních faktorů při výběru toho správného sedacího vaku je samozřejmě jeho barva. To či ono barevné provedení volíme podle toho, jak zapadá do dosavadního vybavení pokoje, anebo prostě proto, že se jedná o naši oblíbenou barvu. Málokdo si však uvědomuje, že kromě těchto „banálních“ aspektů by se mělo brát při výběru sedacího vaku či jakéhokoliv jiného kusu nábytku v potaz i to, jak barvy působí na naši psychiku. Barvy, které nás obklopují, náš totiž ovlivňují mnohem víc, než si většina z nás uvědomuje. Mohou nám navodit pocit relaxace, energičnosti či dokonce povzbudit apetit! Pro usnadnění vašeho výběru jsme pro vás připravili článek shrnující vliv barev na naši psychiku.

Červená

Fotbalové míče - různé barvy

Je nejvíce energizující barvou. Dokáže vyvolávat pocity vzrušení, moci či dokonce agrese. Intuitivně k ní mají blízko lidé sebevědomí, energičtí a ti, co se nebojí se prosadit. Je také barvou symbolizující smyslnost a vášeň. Pokud tedy chcete váš sedací vak využívat i k milostným hrátkám (na což jsou mimochodem naprosto ideální), zvolte bez váhání červenou barvu.

Žlutá

Výběr barvy sedacího vaku

Je taktéž povzbuzující barvou, ovšem ne v agresivním smyslu, jako je tomu u barvy červené. Povzbuzuje kreativitu, sebevědomí, originalitu a vzbuzuje v nás pocity štěstí (ne nadarmo nám slunečné počasí automaticky navozuje dobrou náladu). Doporučuje se tedy do kuchyní a koupelen. A jelikož dle psychologů žlutá barva napomáhá soustředění, je vhodná také do pracoven a studoven.

Modrá

Je barvou vážnou a zklidňující. Dokáže nám navodit dobré prostředí pro tok myšlenek, meditaci, může však tak také vyvolávat pocity smutku, chladu a osamělosti. Pokud je interiér vybaven do modra, navozuje slavností a vážný charakter.

Oranžová

Taburety - různé barvy

Tato barva nám dokáže dodat životní elán, působí radostným a euforizujícím dojmem. Psychologové ji považují za jednu z barev s nejsilnějším vlivem na psychiku. Oranžová vás dokonce dokáže zbavit deprese a dostat do dobré a aktivní nálady. Stačí jen několik málo oranžových předmětů a váš interiér se rázem “rozzáří“. Navozuje také pocit tepla a zvyšuje chuť na jídlo. Je proto oblíbená zejména v kuchyních a jídelnách.

Zelená

Pokud se potřebujete soustředit, uvolnit myšlenky či navodit pocit relaxace, pak je pro vás zelená tou pravou barvou. Dle psychologů dokáže zelené prostředí náš mozek takzvaně „odblokovat“ a nechat volný průchod našim nápadům a myšlenkám. Navozuje také pocit bezpečí. Je tedy vhodná do pracoven a také do místností určených pro odpočinek, např. do obývacího pokoje

Černá

Působí elegantně, sofistikovaně a mocně. Při vybavování interiérů bychom s ní měli zacházet opatrně. V případě, že se to s ní přežene, může působit depresivně. Pokud je však použita střídmě, dokáže podtrhnout stylovost, design a eleganci místnosti.

Bílá

Kostky - každá barvá jiná

Je neutrální a nejběžnější barvou. Je symbolem nevinnosti, čistoty, navozuje pocity svobody. Bílý interiér může působit jednoduše, elegantně, v případě, že se to s touto barvou přežene, však fádně. Proto je vhodné kombinovat výrazné barvy s bílou, neboť tato posílí jejich efekt.

Fialová

Je považována za nejvíce sofistikovanou barvu symbolizující tajemno, duchovno a mystičnost. Fialová je oblíbená u lidí s bohatým vnitřním životem, inklinujícím ke spiritualitě. Fialový interiér podněcuje k meditaci, duševnímu rozvoji a povzbuzení fantazií. Na většinu lidí má také uklidňující efekt. Některým z nás pak evokuje kouzelná levandulová pole jihofrancouzské Provence. Pro svoje zklidňující i duchovní účinky je oblíbená zejména v ložnicích.

obchod@sedaci-pytle.cz
+ 420 773 635 902
8.00 - 15.00 hodin
Najdete nás i na MALL.CZ
Venkovní sedací vaky Vaky pro školy Jaký materiál zvolit Jak vybírat sedací vaky Vybíráme sedací vak pro děti
Vaky s potiskem Jak čistit sedací vaky Jak vybrat sedací vak (dle použití) Výrobky s pohankou & jóga Videa sedacích vaků